Eda Çağıl Çağlarırmak x ATÖLYE

Eda Çağıl Çağlarırmak x ATÖLYE

Ocak ayında Eda Çağıl Çağlarırmak ATÖLYE’nin kyu Graph’i tanıttığı sunumu için bir animasyon üretti. kyu Graph ATÖLYE’nin de dahil olduğu kyu Collective’in tüm paydaşlarını gösteren bir ağ haritası. Ses tasarımı, her zaman olduğu gibi Turgut Mavuk’tan.

Sim Onay x Işık Okulları

Sim Onay x Işık Okulları

Sim Onay’ı ın Işık Okulları marşı için hazırladığı animasyon, sanatçının tarzını okulun köklü tarihiyle birleştirerek bizi frame by frame bir zaman yolculuğuna çıkarıyor!

Cem Ozan Çetintaş Çizgi Roman, Geeva Flava

Cem Ozan Çetintaş’ın Geeva Flava ile ortak çizgi romanı sonunda çıktı!

Geeva Flava’s yeni albümü Hadal Zone, kayıp, yas ve dönüşüm hakkında sihirli bir hikaye anlatıyor. Geeva Flava bu sihirli hikayenin görsel dünyasını yaratmak için Cem ile beraber çalıştı. Sonuç müzikal ve görsel bir şölen. Albümü kesinlikle çizgi roman ile beraber deneyimlemelisiniz.

Çizgi romanın bir de Lagoon Edition isminde özel bir serisi var. Bu serini mavi kapağıyla fark yaratması dışında Geeva Flava ekibinden ekstra fotoğraflar ve notlar ile beraber teslim ediliyor.

Çizgi romanı www.geevaflava.com adresi üzerinden alabilirsiniz.

Eylül Deniz Ergun_WeeKiddo

Eylül Deniz Ergun_WeeKiddo

Eylül Deniz Ergun okul öncesi çocuklar için interaktif ve güvenli öğrenme platformu WeeKiddo’nun arka plan ve karakter tasarımlarını yeniledi.

ATÖLYE’nin düzenlediği, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ile gerçekleşen COVID-in-Residence programı dahilinde Eylül ile WeeKiddo ekibi genç kullanıcılar için yeni bir görsel dil oluşturmak üzerine bir araya geldi.

Maya Kurdoğlu – Sertab Erener

Maya Kurdoğlu – Sertab Erener

Maya Kurdoğlu, Can Bonomo‘nun yazdığı, Sertab Erener‘in seslendirdiği “Anca Gidersin” parçasını büyüleyici bir görselliğe dönüştürdü. Stop motion tekniği ile üretilen video renk, doku ve form birliktelikleri ile şarkının duygusal dünyasını aktarıyor.

Eda Çağıl Çağlarırmak – ATÖLYE

Eda Çağıl Çağlarırmak – ATÖLYE

Eda Çağıl Çağlarırmak’ın ATÖLYE’nin”Koronavirüsünün psikolojik etkileri üzerine 11 temel çıkarım” başlıklı makalesi için tasarladığı illüstrasyon pandemide yaşam dengesini görselleştiriyor.

Ozmoz – Kristal Elma – Felis Ödülleri

Ozmoz – Kristal Elma – Felis Ödülleri

OZMOZ dijital sergi oyunu projemiz, Kristal Elma ödüllerinde Dijital Enstelasyon ve Etkinlik Tasarımı ile Diğer Dijital Çözümler kategorilerinde kristal, En Yenilikçi Teknoloji/Dijital Medya Kullanımı kategorisinde bronz ödül kazandı.

MediaCat Felis Ödülleri’nde ise Temas Noktası Teknolojilerinin Kullanımı kategorisinde ödüllendirildi.

Yolculuğumuzun başlarındayken bu başarıyı elde etmekten gururluyuz! Tüm sanatçılarımıza, proje ekibimize, içerik ve medya ajansımız Salvo Istanbul‘a ve sponsorumuz ASUS Türkiye ile ASUS ROG Türkiye’ye teşekkürler!

Proje ekibi:

Konsept ve Kürasyon: Selen Gursoy & Ege Akdemir

3D Tasarımlar ve Modelleme: Selen Gursoy

Oyun Tasarım ve Geliştirme: Batu Yıldız

Ses ve Müzik Tasarımı: Turgut Mavuk

Markalaştırma & Web Tasarımı: Simay Yaman

Web Geliştirme: Emre Ashak

Dijital Pazarlama: Cihan Hülagü

Proje Asistanı: Tutku Vatansever

Sim Onay – Sertab Erener

Sim Onay – Sertab Erener

Sim Onay, Sertab Erener’in Geçer parçası için yaptığı animasyonda, bir araya getirdiği büyüleyici kesitler ile bizi başka diyarlara ve duygulara götürür. Onay’ın gündeliğin çarpıcı estetiğini ortaya çıkarma yeteneği bizi şarkıyla farklı bir düzlemde ilişkilenmemize alan açar: evet, geçer, ya da öyle sanırız ama ne olursa olsun hayatın içindeki güzellikler kalır.

Neda Mamo – Supersense

Neda Mamo – Supersense

Neda Mamo, AI teknolojisi altyapılı, körler için yaratılmış tarama uygulaması Supersense’in yeni görsel kimliğini tasarladı.

Supersense ile markalarının görsel kimliğini yeniden tasarlama üzerine bir iş birliği başlatmak için ilk buluştuğumuzda hedef kitlemiz hakkında sorularımız vardı. Supersense ekibi bize körlüğün tekil bir deneyim olmadığını anlatınca bu projenin farklı görme deneyimleri üzerine araştırma gerektirecek özel bir tasarım gerektirdiğinin farkına vardık. Tasarlanan her metin, doku ve kompozisyonun anlaşılabilmesi için renk kontrastlarının özel olarak olarak belirlenmesi gerekiyordu.

Supersense ekibi renkli ve dinamik görsel dünyası sebebiyle proje için Neda Mamo ile çalışmaya karar verdi. Neda da araştırma ve tasarım süreçlerindeki titizliği sayesinde çarpıcı olduğu kadar kapsayıcı bir görsel kimlik çıkardı.

Selva Kaya – Sertab Erener

Selva Kaya – Sertab Erener

Selva Kaya imzalı kolaj video güçlü görselliğiyle Sertab Erener’in “Belki de Aşk Lazım Değildir”de verdiği derin müzikal hissi pekiştiriyor.